Who is Albin Kurti?
In August 1997, he became involved in the Students Independent Union of the University of Prishtina... >>more!
Fjalimi Historik i Albin Kurtit

 

Follow Us

Aktuale nga Albin Kurti
Jepe lajmin vet nė portalin e lidhjeve shqiptare nė AlbaNur
Lajme nga Shqiperia Lajme nga Kosova

Lajme nga Maqedonia

Lajme nga Diaspora

Temat aktuale nga Albin Kurti
NE

Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė komunitet i njerėzve qė refuzojnė tė nėnshtrohen. Ajo synon arritjen dhe realizimin e vetėvendosjes pėr popullin e Kosovės. Lėvizja VETĖVENDOSJE! angazhohet edhe pėr ndryshime radikale shoqėrore e politike qė do tė mundėsonin respektimin e tė drejtave tė njeriut, tė drejtave civile dhe drejtėsisė sociale pėr tė gjithė dhe secilin nė Kosovė pa kurrfarė diskriminimi.

Pabarazia e shpėrfillur

Imazhi ndryshe

Zėvendėsimi i pavarėsisė

Albin Kurti: Kombi dhe feja

Bllokimi i Serbisė pėr prodhim tė Kosovės

Gjeopolitika e negociatave tė paralajmėruara

Ose-ose

Intervista me Albin Kurtin per vitin 2010

Pėr demokracinė qė nuk e shter pėrfaqėsimi
Gjykoni drejt mos shkoni nė gjykim!
Zallqi
Politikat e korruptuara
Ashtu siē duhet tė jetė njė veprimtar
Tė shiturit tė shesin, apo jo?
Pa normativitet, s’ka normalitet
Protektorati
Krahasimi
Rajoni
Shqetėsimi special
Siguria e rrugės sė vjetėr
Statusi i palėve
Teknikisht teposhtė
Sa afėr, sa larg!
Arsyet pėr mosparaqitje

 
Aktuale nga Albin Kurti
Intervista
Shqiptarėt nė Maqedoni tė shtypur nga institucionet
Lideri i Lėvizjes Vetėvendosje! Albin Kurti, pas pjesėmarrjes nė tribunėn me temė “Ardhmėria e Trekėndėshit Tiranė-Prishtinė-Shkup”.  » mė shumė
Intervista e Albin Kurtit
Albin Kurti's Trial!
1) You are not impartial – as I will explain, the case proceedings show that you are favoring the prosecution and already presuming that I am guilty.

 » more

Shtypi Shqiptar per Albin Kurtin
Krasniqi: Ne lutemi qė Albini tė na vjen nė xhami
Deklarata dhe pėrmbajtja e liderit tė Vetėvendosjes mbrėmė nė KTV ishte pėr tu lavdėruar. Ėshtė hera e parė kur njė lider me ndikim politik del dhe shaminė e sheh si tė drejtė, sigurisht, edhe pėr shkak tė asaj qė tashmė kanė parė nė botėn perėndimore se tė qenit laik nuk do tė thotė t’ia mohosh tė drejtat njė komuniteti.  » mė shumė
Albin Kurti
Arbitrariness of Police Justice

"I do not accept this panel of judges because:"

Notice

AlbaNur promotes excellence in journalism, encouraging investigative journalism. We serve as the national voice of Albanian journalists Home and Abroad and we uphold the public's right to know..

Goals
AlbaNur campaigns to improve access for Albanian journalists to the sources of information in Albanian Lands. It speaks out against the lack of co-operation and the abusive treatment that still occurs when it comes to Albanian journalists.

 
Njoftim
Pasi interesimi i shqiptarėve nė Iliridė dhe Diasporė ėshtė i madh, pasi shqiptarėt pėrtej oqeanit nė SHBA dhe Kanada bashkė me ata nė ujdhesėn e Britanisė, duke vazhduar nė Francė, Belgjikė, Zvicėr, Gjermani, Danimarkė dhe Skandinavi, kanė dėshirė tė dijnė mė shumė rreth Lėvizjes sonė pėr Koalicionin Bashkė! PAKTI ka hapur kėto adresa pėr komunikim:

 

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Muzika Online | Albanian Rap

Albanian Forum | Albanian Sport | Albanian Miss | Vajzat Shqiptare | Miss Kosova | Kosovo | Filma Shqip | Meda | Genta Ismajli | Adelina Ismaili | Religion | Dafina

Kosova Film | Humor Shqiptar | Albanian VIP | Rapsodet | Filma Shqiptar | Nora Istrefi | Macedonia | Libra Shqip | Historia Shqiptare | Albanian Culture | Shitblerje

Video Shqiptare | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Stupcat | Portokallia | Tirana Sot | Albanian TV | Koha Ditore | ABC News | Radio Shqiptare

copyright by www.albinkurti.org  / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster